Materiál žerzejový úplet

krasna-mamka-uplet

Materiál žerzejový úplet

Význam materiálu oblečení při kojení

krasna-mamka_kojici-maxi-saty_material-600x869V období těhotenství a kojení je každá maminka o něco vnímavější k nejrůznějším podnětům. Materiál oblečení, které nosí, k nim neodmyslitelně patří. Na čas jsou tak zcela upozaděny některé kousky z Vašeho obvyklého outfitového repertoáru. Tabu jsou tak typicky syntetické materiály, lepivé koženky nebo prostě jen neprodyšné a jinak nekomfortní oblečení. Jemnocit pro výběr oblečení máte v tomto období na nejvyšším stupni a kritéria jsou obvykle ta nejpřísnější.

Příjemné materiálové složení tak považujeme u kojicího oblečení za klíčovou vlastnost výrobku. To vím jako maminka.

Žádná syntetika

Díky vysokoškolskému studiu v textilním oboru také vím, co který materiál umí a proto jsme se rozhodli nabízet veškeré produkty tvořící kategorii kojicího oblečení v kombinaci viskózy a elastanu. Výjimku tvoří pouze kojicí noční košile, kde přednosti viskózy + elastanu nejsou vyžadovány. Kojicí košile jsou tak čistě bavlněné.

U všech kojicích topů, šatů a mikin najdete složení 95% viskóza, 5 % elastan.

Viskóza je bavlně v základu velmi podobná. Mají stejný základ – obě jsou na celulózové bázi. Viskóza tedy není žádnou syntetickou náhražkou a ne nadarmo se jí také říká nepravé hedvábí a vyrábí se už od 19. století. Naopak má vlastnosti, které bavlna nabídnout nedokáže:

Viskóza je prodyšná a hebká

Viskóza je zjednodušeně taková moderní bavlna. Je na omak velmi příjemná, měkká a splývavá. Oblečení vyniká svojí prodyšností a perfektně drží tvar.

krasna-mamka_material_02-768x576

Opatrně při praní

Dbejte ale vždy na to, že viskóza nemá ráda ždímání a častým namáčením vlákno slábne. Proto aby Vám oblečení vydrželo co nejdéle, ho vždy po šetrném praní v pračce nebo lépe po praní v ruce jen vymačkejte a nechte vyvěsit. Viskózové úplety není prakticky třeba žehlit, pokud se pro žehlení přeci jen rozhodnete, používejte vždy nízký stupeň teploty žehličky.

 

Přírodnímu viskózovému materiálu prostě neodoláte hned po prvním doteku. A díky 5% podílu elastanu se oblečení i krásně přizpůsobí Vašim křivkám, drží tvar a poskytuje maximální volnost pohybu.

Užívejte si tak období kojení naplno, nenechte se omezovat nikým a ničím! Vaše Krásná mamka