Těhotenská móda neznamená KOJICÍ

krasna-mamka-obleceni-pro-kojici-maminky-jan-hrdy-cerna-saty-min

S největší pravděpodobností už jste se s tím také setkala. Řada obchodů s mateřským oblečením nabízí v kategorii „těhotenské a kojící“ oblečení pro postavu s bříškem s kojicí funkcí, kdy se jednoduše dostanete ke kojicí podprsence.

Takže střih balónový, s řasením nebo jinak velkorysý počítající s bříškem + v něm můžu miminko (pochopitelně již narozené a ne v bříšku, což si asi výrobci neuvědomují) také kojit.

No jo, ale co když celé období kojení nechci nosit těhotenskou módu?

A tady se dostáváme na ten zádrhel. Mě jako tehdy novopečené mamince a textilačce v jednom to nedávalo smysl. Vždyť těhotenské oblečení potřebuji 4-5 měsíců svého těhotenství, ale kojit mohu třeba i 2 roky a nechci být celou tu dobu odkázána na střih-pytel s možností kojení, který jsem si pořídila kdysi v těhotenství.

Chci nosit něco, co mi zase dodá fazónu a v čem se budu cítit jako žena – elegantní, upravená a to i přesto, že na to nemám moc času. A tak je potřeba sáhnout po opravdu kvalitním kousku, z materiálu, který se pro takový účel hodí, je pečlivě zpracovaný a ideálně od výrobce, který takovou potřebu prozkoumal ze všech úhlů.

krasna-mamka-obleceni-pro-kojici-maminky-116-768x768
krasna-mamka_kojici-tricko_modal_mustard_16-768x768
krasna-mamka-obleceni-pro-kojici-maminky-107-kopie-768x768

Minimalistická móda bez kompromisů – heboučká, praktická, elegantní

Cítit se v oblečení elegantně a zároveň volně, nakojit miminko naprosto diskrétně, kde to zrovna potřebuje a kojení neodkládat, počítat s tím, že oblast spodního výstřihu kojicího trička je nejen frekvencí praní, ale i ručičkami děťátka opravdu extrémně zatěžovaná a musí být zpracována s největší pečlivostí. Tyto a spoustu dalších aspektů jsme zapracovali do naší kolekce KOJICÍ MÓDY Krásná mamka.

krasna-mamka-obleceni-pro-kojici-maminky-006-768x768
krasna-mamka-obleceni-pro-kojici-maminky-002-kopie-768x768
krasna-mamka-obleceni-pro-kojici-maminky-005-768x768

BAVLNA nebo viskóza? To nejlepší z obou!

Navíc díky krásnému viskózovému úpletu nejvyšší kvality tričko nepoleví z prodyšnosti a měkkosti, nosí se tak skvěle jak v běžném každodenním světě s kojencem – doma, ale nemusíte se bát tričko použít i ke sportovnímu outfitu do přírody, na návštěvu pediatra nebo do postele. Ano, občas v tričku i usnete. Nejlepší na tomto elegantním materiálu ale je, že skvěle drží tvar a nemusíte se za něj stydět ani na slavnostnějším rodinném setkání nebo pod sakem na pracovní schůzce. Můžeme si asi přiznat, že spousta z nás si v dnešní době s mateřskou nevystačí a občas do práce odskočí.

krasna-mamka-podzimni-kojici-saty-min

No a jak je to s tím těhotenským bříškem?

Dostáváme se k té nejlepší vlastnosti viskózového – nejlépe pak viskózového MODALOVÉHO úpletu. Jeho flexibilita je totiž tak velká, že i bez střihového řasení předního dílu v oblasti bříška můžete unosit tričko hravě v období těhotenství. Po porodu z něj máte opět pěkné nepytlovité tričko s precizně řešeným přístupem pro snadné kojení.

krasna-mamka-obleceni-pro-kojici-maminky-012
krasna-mamka-obleceni-pro-kojici-maminky-011
krasna-mamka-obleceni-pro-kojici-maminky-010

POZOR! Takový rozsah určitě neumožní bavlněný úplet. Jeho vlastnosti i přes podíl elastanu/lycry velké pružnosti jednoduše neholdují. Proto se bavlněný úplet v našem sortimentu objevuje opravdu jen velmi výjimečně a úpletu viskózovému (ať už je to MODAL, Bambus nebo klasika) vzdávám velký hold.

Více o materiálu nebo střihu si můžete počíst v dalších článcích našeho blogu.

Vaše, Pavla Š.